Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2381 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,943
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,133
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 134,332
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,868
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 32,596
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 116,617
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,371
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,852
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 88,796
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 99,828
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 80,896
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 36,705
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,904
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,075
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,080
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 57,977
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 15,939
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,321
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,300
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,132
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,684
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 838
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 893
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,568
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,041
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,234
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,026
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 545
  31-08-2015, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 587
  31-08-2015, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 619
  31-08-2015, 12:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 698
  31-08-2015, 11:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 10:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,283
  31-08-2015, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 938
  25-08-2015, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,837
  22-08-2015, 04:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 855
  18-08-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 14:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 93,923
  18-08-2015, 00:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 821
  17-08-2015, 23:38 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 11:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,077
  07-08-2015, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 17:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,557
  13-07-2015, 11:34 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 04:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 11,838
  03-07-2015, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 01:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 27,447
  08-06-2015, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,898
  05-06-2015, 21:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,951
  01-06-2015, 09:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,240
  25-05-2015, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 904
  07-05-2015, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,392
  28-04-2015, 06:12 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 17:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,336
  23-04-2015, 16:28 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 10:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 21,381
  22-04-2015, 11:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Referenca e burime historike

  Hapur nga Kreksi, 13-04-2008 14:40
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 18,971
  09-04-2015, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,146
  08-04-2015, 20:34 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.

  Hapur nga DYDRINAS, 29-09-2006 14:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 17,243
  03-04-2015, 11:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,180
  27-03-2015, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,774
  26-02-2015, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 12,556
  13-02-2015, 22:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 974
  03-02-2015, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Historia e komunitetit hebraik tė Shqipėrisė

  Hapur nga Kryeplaku, 09-07-2004 08:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 15,809
  29-01-2015, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,841
  26-01-2015, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,258
  26-01-2015, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 922
  26-01-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 960
  26-01-2015, 00:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,412
  23-01-2015, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kush kane qene themeluesit e PKSH-se?

  Hapur nga DYDRINAS, 05-02-2010 17:10
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,638
  22-01-2015, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,394
  21-01-2015, 15:50 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Liri Belishova dėshmon pėr historinė

  Hapur nga Brari, 02-07-2004 03:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 17,890
  20-01-2015, 17:57 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •