Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2381 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 471
  • Postime: 17,942
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,133
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 132,428
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,665
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 31,996
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 114,742
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,072
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,593
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 87,157
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 97,914
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 79,138
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 36,057
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,694
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,003
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 11:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 2,963
  11-10-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 57,229
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 10:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 15,624
  26-09-2015, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,291
  26-09-2015, 05:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,225
  21-09-2015, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,063
  17-09-2015, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,611
  17-09-2015, 11:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 815
  12-09-2015, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 865
  12-09-2015, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,516
  07-09-2015, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 21-11-2010 23:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,021
  02-09-2015, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,143
  01-09-2015, 13:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,006
  31-08-2015, 17:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 528
  31-08-2015, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 575
  31-08-2015, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 609
  31-08-2015, 11:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 680
  31-08-2015, 10:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 09:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,104
  31-08-2015, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 926
  25-08-2015, 12:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,808
  22-08-2015, 03:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 835
  18-08-2015, 08:15 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 93,322
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 806
  17-08-2015, 22:38 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 10:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 8,914
  07-08-2015, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 16:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,527
  13-07-2015, 10:34 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 03:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 11,641
  03-07-2015, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 00:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 27,184
  08-06-2015, 04:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,803
  05-06-2015, 20:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,907
  01-06-2015, 08:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,210
  25-05-2015, 06:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 876
  07-05-2015, 12:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,358
  28-04-2015, 05:12 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 16:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,147
  23-04-2015, 15:28 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 09:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 21,143
  22-04-2015, 10:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Referenca e burime historike

  Hapur nga Kreksi, 13-04-2008 13:40
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 18,767
  09-04-2015, 16:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,119
  08-04-2015, 19:34 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.

  Hapur nga DYDRINAS, 29-09-2006 13:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 17,082
  03-04-2015, 10:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,140
  27-03-2015, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,732
  26-02-2015, 15:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 12,425
  13-02-2015, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 956
  03-02-2015, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Historia e komunitetit hebraik tė Shqipėrisė

  Hapur nga Kryeplaku, 09-07-2004 07:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 15,621
  29-01-2015, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,809
  26-01-2015, 11:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,229
  26-01-2015, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 904
  26-01-2015, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 942
  25-01-2015, 23:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,383
  23-01-2015, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kush kane qene themeluesit e PKSH-se?

  Hapur nga DYDRINAS, 05-02-2010 16:10
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,570
  22-01-2015, 14:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,375
  21-01-2015, 14:50 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Liri Belishova dėshmon pėr historinė

  Hapur nga Brari, 02-07-2004 02:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 17,703
  20-01-2015, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •