Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2397 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 481
  • Postime: 18,012
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,152
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 149,459
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,839
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 37,103
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 130,179
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,911
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,981
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 99,829
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 116,284
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 91,622
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 40,869
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,805
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,808
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,530
  19-03-2016, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Njerez te thjeshte me histori interesante..

  Hapur nga Brari, 05-05-2004 04:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,640
  14-03-2016, 09:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,269
  25-02-2016, 16:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Libri: Gjeneza e familjes Mrijaj nė shekuj

  Hapur nga lek-p, 25-02-2016 16:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 962
  25-02-2016, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,425
  24-01-2016, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Shqiperia e "viteve" 1916.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2016 07:59
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 949
  24-01-2016, 07:59 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ēfarė di Masonėria pėr Shqipėrinė?

  Hapur nga Milkway, 24-03-2011 19:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 19,116
  17-01-2016, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste

  Hapur nga Brari, 06-05-2004 03:26
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,144
  13-01-2016, 15:09 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Bibla – Historia E Njerezve Me Plis

  Hapur nga Rrjeti, 05-01-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,474
  05-01-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,011
  05-01-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 979
  04-01-2016, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,271
  04-01-2016, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,216
  27-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,371
  22-12-2015, 09:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,165
  14-12-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 10:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,050
  09-12-2015, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 10:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,360
  27-11-2015, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 16:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 16,655
  12-11-2015, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 855
  11-11-2015, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 41,758
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,126
  27-10-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 15:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,072
  25-10-2015, 05:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,028
  22-10-2015, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,357
  20-10-2015, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 11:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,755
  11-10-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 61,333
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 10:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 17,236
  26-09-2015, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,545
  26-09-2015, 05:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,782
  21-09-2015, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,642
  17-09-2015, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 6,109
  17-09-2015, 11:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,040
  12-09-2015, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,114
  12-09-2015, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,092
  07-09-2015, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 21-11-2010 23:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,333
  02-09-2015, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,742
  01-09-2015, 13:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,206
  31-08-2015, 17:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 677
  31-08-2015, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 728
  31-08-2015, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 778
  31-08-2015, 11:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 836
  31-08-2015, 10:45 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 09:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 7,173
  31-08-2015, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,089
  25-08-2015, 12:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,302
  22-08-2015, 03:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,082
  18-08-2015, 08:15 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 97,570
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 968
  17-08-2015, 22:38 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 10:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,951
  07-08-2015, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 16:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,822
  13-07-2015, 10:34 Shko tek mesazhi i fundit
 21. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 03:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 12,753
  03-07-2015, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •