Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2391 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 474
  • Postime: 18,000
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 283
  • Postime: 4,143
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 143,223
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,961
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 35,408
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 124,620
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,872
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,045
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 95,700
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 111,486
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 87,448
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 39,162
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,976
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,486
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 940
  05-01-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 918
  04-01-2016, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,183
  04-01-2016, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,092
  27-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,274
  22-12-2015, 09:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,044
  14-12-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 10:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 3,726
  09-12-2015, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 10:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,241
  27-11-2015, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 87
  • Lexime: 20,890
  24-11-2015, 18:25 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 16:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 16,275
  12-11-2015, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 786
  11-11-2015, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
 5. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 40,401
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,041
  27-10-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 15:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 3,816
  25-10-2015, 05:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,917
  22-10-2015, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,254
  20-10-2015, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 11:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,498
  11-10-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 60,365
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 10:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 16,912
  26-09-2015, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,431
  26-09-2015, 05:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,560
  21-09-2015, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,436
  17-09-2015, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,946
  17-09-2015, 11:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 940
  12-09-2015, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,013
  12-09-2015, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,852
  07-09-2015, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 21-11-2010 23:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,189
  02-09-2015, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,579
  01-09-2015, 13:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,116
  31-08-2015, 17:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 602
  31-08-2015, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 666
  31-08-2015, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 690
  31-08-2015, 11:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  31-08-2015, 10:45 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 09:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,824
  31-08-2015, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,019
  25-08-2015, 12:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,087
  22-08-2015, 03:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 982
  18-08-2015, 08:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 96,328
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 884
  17-08-2015, 22:38 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 10:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,705
  07-08-2015, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 16:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,698
  13-07-2015, 10:34 Shko tek mesazhi i fundit
 16. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 03:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 12,425
  03-07-2015, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 00:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 28,327
  08-06-2015, 04:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,232
  05-06-2015, 20:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,137
  01-06-2015, 08:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,374
  25-05-2015, 06:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,031
  07-05-2015, 12:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,523
  28-04-2015, 05:12 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 16:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 13,052
  23-04-2015, 15:28 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 09:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 22,212
  22-04-2015, 10:14 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •