Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,965
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 139,924
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,469
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 34,319
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 121,509
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,319
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,539
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 93,333
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 106,556
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 85,154
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 38,319
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,517
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,284
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 11:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 87
  • Lexime: 20,568
  24-11-2015, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 17:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 16,006
  12-11-2015, 12:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 761
  11-11-2015, 16:13 Shko tek mesazhi i fundit
 3. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 22:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 39,603
  04-11-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,002
  27-10-2015, 11:59 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 16:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 3,694
  25-10-2015, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,872
  22-10-2015, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,201
  20-10-2015, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,377
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 59,714
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 16,736
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,395
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,466
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,325
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,850
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 908
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 973
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,727
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,129
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,501
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,083
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 587
  31-08-2015, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 641
  31-08-2015, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 664
  31-08-2015, 12:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 742
  31-08-2015, 11:45 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 10:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,667
  31-08-2015, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 992
  25-08-2015, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,989
  22-08-2015, 04:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 934
  18-08-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 14:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 95,497
  18-08-2015, 00:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 862
  17-08-2015, 23:38 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 11:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,565
  07-08-2015, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 17:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,649
  13-07-2015, 11:34 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 04:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 12,257
  03-07-2015, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 01:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 28,115
  08-06-2015, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,147
  05-06-2015, 21:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,097
  01-06-2015, 09:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,330
  25-05-2015, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,001
  07-05-2015, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,487
  28-04-2015, 06:12 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 17:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,818
  23-04-2015, 16:28 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 10:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 22,024
  22-04-2015, 11:14 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Referenca e burime historike

  Hapur nga Kreksi, 13-04-2008 14:40
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 19,512
  09-04-2015, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,206
  08-04-2015, 20:34 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.

  Hapur nga DYDRINAS, 29-09-2006 14:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 18,093
  03-04-2015, 11:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,308
  27-03-2015, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,872
  26-02-2015, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 12,925
  13-02-2015, 22:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,023
  03-02-2015, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Historia e komunitetit hebraik tė Shqipėrisė

  Hapur nga Kryeplaku, 09-07-2004 08:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 16,387
  29-01-2015, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •