Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,963
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 139,662
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,430
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 34,245
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 121,269
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,282
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,501
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 93,139
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 106,259
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 84,977
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 38,262
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,484
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,267
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 759
  11-11-2015, 16:13 Shko tek mesazhi i fundit
 1. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 22:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 39,517
  04-11-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,002
  27-10-2015, 11:59 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 16:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 3,687
  25-10-2015, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,869
  22-10-2015, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,198
  20-10-2015, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,374
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 59,653
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 16,719
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,394
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,463
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,322
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,846
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 905
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 972
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,717
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,125
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,500
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,078
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 586
  31-08-2015, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 641
  31-08-2015, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 661
  31-08-2015, 12:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 742
  31-08-2015, 11:45 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 10:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,648
  31-08-2015, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 992
  25-08-2015, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,986
  22-08-2015, 04:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 931
  18-08-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 14:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 95,446
  18-08-2015, 00:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 860
  17-08-2015, 23:38 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 11:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,561
  07-08-2015, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 17:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,646
  13-07-2015, 11:34 Shko tek mesazhi i fundit
 12. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 04:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 12,248
  03-07-2015, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 01:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 28,099
  08-06-2015, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,142
  05-06-2015, 21:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,097
  01-06-2015, 09:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,326
  25-05-2015, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 997
  07-05-2015, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,487
  28-04-2015, 06:12 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 17:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,805
  23-04-2015, 16:28 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 10:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 22,014
  22-04-2015, 11:14 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Referenca e burime historike

  Hapur nga Kreksi, 13-04-2008 14:40
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 19,509
  09-04-2015, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,205
  08-04-2015, 20:34 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.

  Hapur nga DYDRINAS, 29-09-2006 14:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 18,046
  03-04-2015, 11:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,308
  27-03-2015, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,872
  26-02-2015, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 12,919
  13-02-2015, 22:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,023
  03-02-2015, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Historia e komunitetit hebraik tė Shqipėrisė

  Hapur nga Kryeplaku, 09-07-2004 08:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 16,380
  29-01-2015, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,935
  26-01-2015, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,334
  26-01-2015, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •