Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2378 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 469
  • Postime: 17,935
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,132
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 130,354
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,454
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 31,462
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 112,872
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 13,759
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,321
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 85,533
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 96,455
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 77,738
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 35,500
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,466
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,936
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 55,636
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,045
  25-09-2012, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,319
  22-09-2012, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 14:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,733
  22-09-2012, 14:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 915
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 07:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 11,988
  20-09-2012, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 22:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 3,894
  19-09-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 989
  18-09-2012, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 860
  16-09-2012, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 20,810
  09-09-2012, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 788
  09-09-2012, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 9,464
  08-09-2012, 21:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 06:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,346
  06-09-2012, 05:47 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 10:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,229
  05-09-2012, 14:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  04-09-2012, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 13:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,758
  03-09-2012, 17:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 586
  02-09-2012, 21:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,569
  02-09-2012, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 18:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,599
  30-08-2012, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 743
  30-08-2012, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 17:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 14,565
  27-08-2012, 18:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,034
  25-08-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,320
  25-08-2012, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 553
  24-08-2012, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 16:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,093
  22-08-2012, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 31,335
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 16:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,713
  16-08-2012, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,630
  12-08-2012, 05:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,184
  11-08-2012, 04:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 9,726
  09-08-2012, 18:06 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 11:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,237
  09-08-2012, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 649
  09-08-2012, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 750
  08-08-2012, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 12:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,662
  01-08-2012, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,671
  31-07-2012, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,515
  30-07-2012, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,039
  30-07-2012, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 29,813
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 11:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,133
  23-07-2012, 11:37 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 10:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 11,832
  22-07-2012, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 13:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,227
  21-07-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 14:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 975
  19-07-2012, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,721
  15-07-2012, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 12:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 868
  15-07-2012, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 17:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 799
  14-07-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 05:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,038
  13-07-2012, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,127
  10-07-2012, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Arbėr dhe Kumanė

  Hapur nga Uriel, 08-07-2012 06:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 798
  08-07-2012, 06:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Ballafaqime politike nė Shqipėri

  Hapur nga ILovePejaa, 19-07-2002 01:26
  ismail bej vlora
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,628
  07-07-2012, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •