Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2378 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 469
  • Postime: 17,935
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,132
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 130,394
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,459
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 31,468
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 112,925
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 13,765
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,324
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 85,568
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 96,484
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 77,769
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 35,514
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,471
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,937
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 55,654
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,045
  25-09-2012, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,319
  22-09-2012, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 14:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,734
  22-09-2012, 14:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 915
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 07:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 11,992
  20-09-2012, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 22:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 3,897
  19-09-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 989
  18-09-2012, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 860
  16-09-2012, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 20,811
  09-09-2012, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 788
  09-09-2012, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 9,471
  08-09-2012, 21:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 06:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,347
  06-09-2012, 05:47 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 10:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,230
  05-09-2012, 14:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  04-09-2012, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 13:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,760
  03-09-2012, 17:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 586
  02-09-2012, 21:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,569
  02-09-2012, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 18:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,600
  30-08-2012, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 743
  30-08-2012, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 17:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 14,567
  27-08-2012, 18:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,035
  25-08-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,320
  25-08-2012, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 553
  24-08-2012, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 16:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,093
  22-08-2012, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 31,335
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 16:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,714
  16-08-2012, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,631
  12-08-2012, 05:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,185
  11-08-2012, 04:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 9,729
  09-08-2012, 18:06 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 11:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,243
  09-08-2012, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 650
  09-08-2012, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 750
  08-08-2012, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 12:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,665
  01-08-2012, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,672
  31-07-2012, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,516
  30-07-2012, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,041
  30-07-2012, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 29,827
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 11:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,134
  23-07-2012, 11:37 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 10:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 11,833
  22-07-2012, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 13:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,229
  21-07-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 14:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 976
  19-07-2012, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,721
  15-07-2012, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 12:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 868
  15-07-2012, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 17:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 800
  14-07-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 05:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,038
  13-07-2012, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,131
  10-07-2012, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Arbėr dhe Kumanė

  Hapur nga Uriel, 08-07-2012 06:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 798
  08-07-2012, 06:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Ballafaqime politike nė Shqipėri

  Hapur nga ILovePejaa, 19-07-2002 01:26
  ismail bej vlora
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,635
  07-07-2012, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •