Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2379 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 469
  • Postime: 17,934
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,130
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 280
  • Lexime: 128,172
  22-07-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,243
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 30,946
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 111,065
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 13,438
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,069
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 84,055
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 94,939
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 76,387
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 34,914
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,230
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,847
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 54,996
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,014
  25-09-2012, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,305
  22-09-2012, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 14:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,706
  22-09-2012, 14:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 902
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 07:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 11,846
  20-09-2012, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 22:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 3,854
  19-09-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 973
  18-09-2012, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 847
  16-09-2012, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 20,609
  09-09-2012, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 776
  09-09-2012, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 9,339
  08-09-2012, 21:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 06:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,317
  06-09-2012, 05:47 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 10:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,212
  05-09-2012, 14:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 757
  04-09-2012, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 13:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,624
  03-09-2012, 17:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 580
  02-09-2012, 21:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,524
  02-09-2012, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 18:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,582
  30-08-2012, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 729
  30-08-2012, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 17:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 14,399
  27-08-2012, 18:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,989
  25-08-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,291
  25-08-2012, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 543
  24-08-2012, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 16:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,016
  22-08-2012, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 30,928
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 16:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,689
  16-08-2012, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,595
  12-08-2012, 05:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,073
  11-08-2012, 04:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 9,594
  09-08-2012, 18:06 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 11:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,076
  09-08-2012, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 640
  09-08-2012, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 739
  08-08-2012, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 12:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,630
  01-08-2012, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,639
  31-07-2012, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,479
  30-07-2012, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,010
  30-07-2012, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 29,618
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 11:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,117
  23-07-2012, 11:37 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 10:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 11,696
  22-07-2012, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 13:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,179
  21-07-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 14:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 959
  19-07-2012, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,704
  15-07-2012, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 12:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 843
  15-07-2012, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 17:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 782
  14-07-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 05:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 7,989
  13-07-2012, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,048
  10-07-2012, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Arbėr dhe Kumanė

  Hapur nga Uriel, 08-07-2012 06:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 782
  08-07-2012, 06:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Ballafaqime politike nė Shqipėri

  Hapur nga ILovePejaa, 19-07-2002 01:26
  ismail bej vlora
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,511
  07-07-2012, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •