Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2381 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,944
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 135,862
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,031
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 33,073
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 118,054
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,668
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,073
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 90,124
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 101,439
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 82,143
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 37,267
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,083
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,138
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 8,516
  07-10-2012, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Mizoritė greke nė Shqipėri

  Hapur nga daniel00, 12-10-2011 22:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 57
  • Lexime: 10,237
  07-10-2012, 08:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lėvizur: Gjurmėt e Komnenės

  Hapur nga shigjeta, 02-12-2014 15:38
  •  
  •  
 3. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 17:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 56,737
  25-09-2012, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,131
  25-09-2012, 08:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,361
  22-09-2012, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 15:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,803
  22-09-2012, 15:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 973
  20-09-2012, 16:33 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 12,459
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 23:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 4,013
  19-09-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,050
  18-09-2012, 18:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 897
  16-09-2012, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 21,432
  09-09-2012, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 08:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 810
  09-09-2012, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 09:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 9,947
  08-09-2012, 22:48 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 07:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,430
  06-09-2012, 06:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 11:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,282
  05-09-2012, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 808
  04-09-2012, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 14:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,063
  03-09-2012, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 615
  02-09-2012, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,702
  02-09-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 19:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,652
  30-08-2012, 19:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 809
  30-08-2012, 11:00 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 18:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 15,073
  27-08-2012, 19:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,161
  25-08-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,398
  25-08-2012, 07:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 577
  24-08-2012, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 17:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,373
  22-08-2012, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 10:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 32,062
  20-08-2012, 22:01 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 17:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,777
  17-08-2012, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,770
  12-08-2012, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,595
  11-08-2012, 05:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 10,183
  09-08-2012, 19:06 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 12:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,690
  09-08-2012, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 706
  09-08-2012, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 791
  08-08-2012, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 13:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,772
  01-08-2012, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,737
  31-07-2012, 07:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,664
  30-07-2012, 18:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,126
  30-07-2012, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 16:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 30,640
  28-07-2012, 13:59 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 12:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,191
  23-07-2012, 12:37 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 11:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 12,335
  22-07-2012, 17:47 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 14:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,431
  21-07-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 15:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,032
  19-07-2012, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,783
  15-07-2012, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 13:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 931
  15-07-2012, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 18:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 855
  14-07-2012, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 06:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,184
  13-07-2012, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •