Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2381 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 471
  • Postime: 17,942
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,133
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 132,588
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,682
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 32,063
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 114,930
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,093
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,618
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 87,357
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 98,109
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 79,321
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 36,133
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,713
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,014
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 8,364
  07-10-2012, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Mizoritė greke nė Shqipėri

  Hapur nga daniel00, 12-10-2011 21:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 57
  • Lexime: 10,153
  07-10-2012, 07:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lėvizur: Gjurmėt e Komnenės

  Hapur nga shigjeta, 02-12-2014 14:38
  •  
  •  
 3. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 56,302
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,088
  25-09-2012, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,338
  22-09-2012, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 14:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,762
  22-09-2012, 14:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 939
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 07:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 12,166
  20-09-2012, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 22:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 3,956
  19-09-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,015
  18-09-2012, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 878
  16-09-2012, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 21,026
  09-09-2012, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 794
  09-09-2012, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 9,667
  08-09-2012, 21:48 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 06:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,381
  06-09-2012, 05:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 10:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,251
  05-09-2012, 14:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 787
  04-09-2012, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 13:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,854
  03-09-2012, 17:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 601
  02-09-2012, 21:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,617
  02-09-2012, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 18:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,619
  30-08-2012, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 773
  30-08-2012, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 17:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 14,770
  27-08-2012, 18:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,092
  25-08-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,349
  25-08-2012, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 564
  24-08-2012, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 16:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,223
  22-08-2012, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 31,616
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 16:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,745
  16-08-2012, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,688
  12-08-2012, 05:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,292
  11-08-2012, 04:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 9,860
  09-08-2012, 18:06 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 11:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,419
  09-08-2012, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 673
  09-08-2012, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 768
  08-08-2012, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 12:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,718
  01-08-2012, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,700
  31-07-2012, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,594
  30-07-2012, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,079
  30-07-2012, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 30,109
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 11:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,156
  23-07-2012, 11:37 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 10:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 12,049
  22-07-2012, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 13:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,312
  21-07-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 14:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 999
  19-07-2012, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,744
  15-07-2012, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 12:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 898
  15-07-2012, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 17:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 823
  14-07-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 05:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,095
  13-07-2012, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •