Close
Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,951
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 137,794
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,224
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 33,603
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 119,716
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,984
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,282
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 91,723
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 103,719
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 83,547
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 37,817
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,277
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,196
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,926
  24-10-2012, 20:55 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Punim Diplome

  Hapur nga biomulaki, 16-10-2012 17:53
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,140
  17-10-2012, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Deklarate e Arvanitasve te Greqise e vitit 1899

  Hapur nga bani, 16-10-2012 20:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,778
  16-10-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Perse Kosovaret cilsohen nga te huajt si Albane ?

  Hapur nga EuroStar1, 27-09-2012 00:33
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 6,820
  13-10-2012, 04:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 8,613
  07-10-2012, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Mizoritė greke nė Shqipėri

  Hapur nga daniel00, 12-10-2011 22:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 57
  • Lexime: 10,269
  07-10-2012, 08:54 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lėvizur: Gjurmėt e Komnenės

  Hapur nga shigjeta, 02-12-2014 15:38
  •  
  •  
 6. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 17:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 57,000
  25-09-2012, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,150
  25-09-2012, 08:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,378
  22-09-2012, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Spartak Ngjela tregon..

  Hapur nga Brari, 01-09-2012 15:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,823
  22-09-2012, 15:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 986
  20-09-2012, 16:33 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Gjenocidi ndaj ēameve u be me mbeshtetjen angloamerikane

  Hapur nga Kryeplaku, 14-07-2004 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 12,636
  20-09-2012, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Arrow Disa gjera i kishte te mira Enveri dhe regjimi i tij

  Hapur nga EuroStar1, 17-09-2012 23:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 4,045
  19-09-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,065
  18-09-2012, 18:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 909
  16-09-2012, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 21,631
  09-09-2012, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 08:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 817
  09-09-2012, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 09:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 10,058
  08-09-2012, 22:48 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 07:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,448
  06-09-2012, 06:47 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 11:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,295
  05-09-2012, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 815
  04-09-2012, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 14:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,188
  03-09-2012, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 621
  02-09-2012, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,744
  02-09-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 19:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,673
  30-08-2012, 19:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 819
  30-08-2012, 11:00 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 18:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 15,261
  27-08-2012, 19:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,194
  25-08-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,425
  25-08-2012, 07:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 588
  24-08-2012, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 17:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,441
  22-08-2012, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 10:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 32,260
  20-08-2012, 22:01 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 17:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,788
  17-08-2012, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,817
  12-08-2012, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,044
  11-08-2012, 05:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 10,301
  09-08-2012, 19:06 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 12:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 9,868
  09-08-2012, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 721
  09-08-2012, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 801
  08-08-2012, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 13:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,805
  01-08-2012, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,758
  31-07-2012, 07:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,707
  30-07-2012, 18:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,156
  30-07-2012, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 16:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 30,831
  28-07-2012, 13:59 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 12:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,215
  23-07-2012, 12:37 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 11:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 12,522
  22-07-2012, 17:47 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 14:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,498
  21-07-2012, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 15:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,053
  19-07-2012, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 48 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •