Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 459 gjithsej

Forumi: Arkeologji/antropologji

Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

» Kryetemat
 1. Post Kryetemė Kryetemė: "Thoti fliste shqip"

  Hapur nga ALBA, 09-09-2002 13:35
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 295
  • Lexime: 105,710
  26-11-2015, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Dodona pjesė e misterit tė trashėgimisė sė vjedhur

  Hapur nga Darius, 31-01-2007 21:14
  74 Faqe
  1 2 3 ... 74
  • Pėrgjigje: 1,474
  • Lexime: 298,232
  20-08-2015, 19:46 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Fshehje tė zbulimeve arkeologjike

  Hapur nga Darius, 13-02-2007 02:25
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 34,884
  05-02-2014, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Cfare Gjuhe Kendoi/Foli Homeri

  Hapur nga Darius, 21-03-2009 18:33
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 185
  • Lexime: 53,998
  02-10-2012, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 15,808
  06-09-2012, 11:48 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Elementet mistike te besimit Pellazg (II. Dodona- Trashegimia jone e pervetesuar)

  Hapur nga Baptist, 15-04-2007 10:48
  46 Faqe
  1 2 3 ... 46
  • Pėrgjigje: 902
  • Lexime: 171,819
  19-09-2011, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Sumeret - Epika E Krijimit

  Hapur nga Darius, 04-04-2009 16:11
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 94
  • Lexime: 46,104
  15-08-2011, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: A ka ndodhur ndonjėherė pėrmbytja e madhe?

  Hapur nga Darius, 17-03-2007 01:37
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 30,232
  06-06-2010, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Perėndia e humbur shqiptare, -Maat!

  Hapur nga Baptist, 01-10-2006 02:34
  17 Faqe
  1 2 3 ... 17
  • Pėrgjigje: 334
  • Lexime: 62,365
  17-11-2009, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Shtrembrimi i Historise

  Hapur nga Darius, 02-12-2008 22:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 11,604
  30-06-2009, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Nė gjurmė tė gėrmave dhe shkrimit Pellazgo-Yllir

  Hapur nga Darius, 01-10-2007 16:57
  128 Faqe
  1 2 3 ... 128
  • Pėrgjigje: 2,544
  • Lexime: 419,711
  12-12-2008, 18:03 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Post Kryetemė Kryetemė: Gjurmėt e civilizimeve tė zhdukura - Fingerprints Of The Gods

  Hapur nga Darius, 04-10-2006 23:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 129
  • Lexime: 96,785
  24-04-2008, 22:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Zbulohet nė Durrės fari 2300-vjeēar

  Hapur nga brooklyn2007, 09-08-2008 11:32
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 17,211
  24-09-2017, 06:06 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Arkeologjia kosovare

  Hapur nga heneu, 27-06-2009 06:59
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 71,890
  13-09-2017, 05:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 26,313
  03-08-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 3. ZBULIMET ARKEOLOGJIKE ILIRE - DARDANE ne ILIRIDA

  Hapur nga fegi, 13-09-2010 09:57
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 32,311
  18-04-2017, 13:45 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Perėnditė dhe Perėndeshat Ilire

  Hapur nga fegi II, 29-12-2016 15:39
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 5,179
  14-03-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Monedha te vjetra

  Hapur nga ajzberg, 06-10-2008 08:02
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 342
  • Lexime: 160,215
  27-02-2017, 16:23 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjetjet arkeologjike nė Kroaci

  Hapur nga fegi, 17-11-2009 15:00
  17 Faqe
  1 2 3 ... 17
  • Pėrgjigje: 334
  • Lexime: 66,362
  20-01-2017, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kush janė dorianėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 25-02-2007 15:33
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 41,133
  28-12-2016, 18:55 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Etrusket

  Hapur nga Era1, 04-05-2005 14:35
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 21,321
  14-10-2016, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Durresi

  Hapur nga dodoni, 24-02-2003 01:54
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 8,424
  19-06-2016, 11:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 575
  17-05-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 6,192
  06-05-2016, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 639
  10-04-2016, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,002
  19-03-2016, 06:54 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Varre gjigante ne Fshtin Llopat tė Tanushės

  Hapur nga Rrjeti, 05-03-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 603
  05-03-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Qyteti I Shasit

  Hapur nga Traboini, 06-02-2013 21:31
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,396
  01-03-2016, 19:03 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Enea dhe origjina e tij

  Hapur nga dias10, 08-06-2009 09:18
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 28,777
  24-02-2016, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Trimerite e Herkulit apo te Heraklit

  Hapur nga ajzberg, 09-12-2008 13:32
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,285
  29-01-2016, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Źmni?

  Hapur nga cunmarashi, 26-01-2016 08:37
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 946
  27-01-2016, 13:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 746
  22-01-2016, 09:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,546
  13-01-2016, 00:11 Shko tek mesazhi i fundit
 15. DOSJE 4 - Trojanėt flitshin Shqip.

  Hapur nga isko, 27-12-2015 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,601
  03-01-2016, 23:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 961
  19-10-2015, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,151
  15-10-2015, 03:24 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Atlantis nė Shqipėri

  Hapur nga SyntheticZero, 03-08-2002 12:42
  32 Faqe
  1 2 3 ... 32
  • Pėrgjigje: 636
  • Lexime: 105,020
  01-09-2015, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 938
  22-04-2015, 10:25 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Origjina e ilirėve

  Hapur nga oliver55, 22-01-2008 23:08
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 11,680
  21-01-2015, 13:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,041
  19-01-2015, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 938
  18-11-2014, 13:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,125
  04-11-2014, 12:34 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Thumbs up Piramidė ilire nė Bosnjė

  Hapur nga ArberXYZ, 27-10-2005 18:14
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 195
  • Lexime: 58,782
  26-10-2014, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Sarakaēanet ose karakaēanet?

  Hapur nga DYDRINAS, 29-03-2013 15:14
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,771
  23-09-2014, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 16,423
  18-08-2014, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Misteri i kulturės kelte

  Hapur nga CRO, 16-08-2014 06:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,581
  16-08-2014, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Himara

  Hapur nga shendelli, 12-05-2003 07:52
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 7,577
  10-08-2014, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Haplogrupet ballkanike ("E3b-M78", "J2b" dhe "I1b")

  Hapur nga GL_Branch, 10-05-2009 13:00
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 107
  • Lexime: 22,306
  10-11-2013, 09:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 5,030
  23-10-2013, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Zbulime interesante arkeologjike

  Hapur nga DYDRINAS, 23-10-2013 15:43
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,389
  23-10-2013, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,450
  08-10-2013, 10:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,865
  17-09-2013, 16:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,583
  09-09-2013, 01:23 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

  Hapur nga safinator, 07-02-2012 06:14
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 133
  • Lexime: 21,578
  22-08-2013, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,221
  19-08-2013, 09:49 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Zbulime arkeologjike ne Shqiperi

  Hapur nga Qerim, 10-09-2007 13:52
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 187
  • Lexime: 155,736
  12-08-2013, 03:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,384
  10-07-2013, 13:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 953
  10-07-2013, 02:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,880
  06-07-2013, 09:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,027
  27-06-2013, 22:02 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Kafka E Mbretit Ilir,hyll!!

  Hapur nga KAPARJEL, 09-02-2010 10:50
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,846
  03-06-2013, 11:22 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Bera per kurozitet testin e ADN dhe...

  Hapur nga medaur, 29-11-2010 07:45
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 14,658
  16-04-2013, 21:13 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •