Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 465 gjithsej

Forumi: Arkeologji/antropologji

Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

» Kryetemat
 1. Post Kryetemė Kryetemė: "Thoti fliste shqip"

  Hapur nga ALBA, 09-09-2002 13:35
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 295
  • Lexime: 119,010
  26-11-2015, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Dodona pjesė e misterit tė trashėgimisė sė vjedhur

  Hapur nga Darius, 31-01-2007 21:14
  74 Faqe
  1 2 3 ... 74
  • Pėrgjigje: 1,474
  • Lexime: 323,150
  20-08-2015, 19:46 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Fshehje tė zbulimeve arkeologjike

  Hapur nga Darius, 13-02-2007 02:25
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 38,254
  05-02-2014, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Cfare Gjuhe Kendoi/Foli Homeri

  Hapur nga Darius, 21-03-2009 18:33
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 185
  • Lexime: 62,360
  02-10-2012, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 20,580
  06-09-2012, 11:48 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Elementet mistike te besimit Pellazg (II. Dodona- Trashegimia jone e pervetesuar)

  Hapur nga Baptist, 15-04-2007 10:48
  46 Faqe
  1 2 3 ... 46
  • Pėrgjigje: 902
  • Lexime: 179,058
  19-09-2011, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Sumeret - Epika E Krijimit

  Hapur nga Darius, 04-04-2009 16:11
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 94
  • Lexime: 49,182
  15-08-2011, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: A ka ndodhur ndonjėherė pėrmbytja e madhe?

  Hapur nga Darius, 17-03-2007 01:37
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 32,897
  06-06-2010, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Perėndia e humbur shqiptare, -Maat!

  Hapur nga Baptist, 01-10-2006 02:34
  17 Faqe
  1 2 3 ... 17
  • Pėrgjigje: 334
  • Lexime: 65,669
  17-11-2009, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Shtrembrimi i Historise

  Hapur nga Darius, 02-12-2008 22:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 12,478
  30-06-2009, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Nė gjurmė tė gėrmave dhe shkrimit Pellazgo-Yllir

  Hapur nga Darius, 01-10-2007 16:57
  128 Faqe
  1 2 3 ... 128
  • Pėrgjigje: 2,544
  • Lexime: 436,994
  12-12-2008, 18:03 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Post Kryetemė Kryetemė: Gjurmėt e civilizimeve tė zhdukura - Fingerprints Of The Gods

  Hapur nga Darius, 04-10-2006 23:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 129
  • Lexime: 101,116
  24-04-2008, 22:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 291
  13-06-2018, 12:29 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Minjerat ne iliri

  Hapur nga Akuamarini, 22-04-2018 10:32
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 460
  01-05-2018, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 646
  18-03-2018, 07:08 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Gjetjet arkeologjike nė Kroaci

  Hapur nga fegi, 17-11-2009 15:00
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 362
  • Lexime: 73,847
  25-02-2018, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,854
  21-02-2018, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Arkeologjija Sllave

  Hapur nga MariglenD, 08-04-2010 13:14
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 3,468
  14-01-2018, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kali i detit

  Hapur nga Lazo, 06-11-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 316
  06-11-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 389
  17-10-2017, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 323
  11-10-2017, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Emrat e qyteteve te Dardanise

  Hapur nga Longarus, 17-12-2008 13:28
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,926
  03-10-2017, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Monedha te vjetra

  Hapur nga ajzberg, 06-10-2008 08:02
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 345
  • Lexime: 176,701
  28-09-2017, 15:42 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Zbulohet nė Durrės fari 2300-vjeēar

  Hapur nga brooklyn2007, 09-08-2008 11:32
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 18,940
  24-09-2017, 06:06 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Arkeologjia kosovare

  Hapur nga heneu, 27-06-2009 06:59
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 75,921
  13-09-2017, 05:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 31,664
  03-08-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 9. ZBULIMET ARKEOLOGJIKE ILIRE - DARDANE ne ILIRIDA

  Hapur nga fegi, 13-09-2010 09:57
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 35,168
  18-04-2017, 13:45 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Perėnditė dhe Perėndeshat Ilire

  Hapur nga fegi II, 29-12-2016 15:39
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 9,073
  14-03-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kush janė dorianėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 25-02-2007 15:33
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 44,520
  28-12-2016, 18:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Etrusket

  Hapur nga Era1, 04-05-2005 14:35
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 23,538
  14-10-2016, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Durresi

  Hapur nga dodoni, 24-02-2003 01:54
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 9,224
  19-06-2016, 11:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 783
  17-05-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 6,872
  06-05-2016, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 878
  10-04-2016, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,386
  19-03-2016, 06:54 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Varre gjigante ne Fshtin Llopat tė Tanushės

  Hapur nga Rrjeti, 05-03-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 854
  05-03-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Qyteti I Shasit

  Hapur nga Traboini, 06-02-2013 21:31
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,560
  01-03-2016, 19:03 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Enea dhe origjina e tij

  Hapur nga dias10, 08-06-2009 09:18
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 32,614
  24-02-2016, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Trimerite e Herkulit apo te Heraklit

  Hapur nga ajzberg, 09-12-2008 13:32
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 9,178
  29-01-2016, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Źmni?

  Hapur nga cunmarashi, 26-01-2016 08:37
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,378
  27-01-2016, 13:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,069
  22-01-2016, 09:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,099
  13-01-2016, 00:11 Shko tek mesazhi i fundit
 19. DOSJE 4 - Trojanėt flitshin Shqip.

  Hapur nga isko, 27-12-2015 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,342
  03-01-2016, 23:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,281
  19-10-2015, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Atlantis nė Shqipėri

  Hapur nga SyntheticZero, 03-08-2002 12:42
  32 Faqe
  1 2 3 ... 32
  • Pėrgjigje: 636
  • Lexime: 110,682
  01-09-2015, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,155
  22-04-2015, 10:25 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Origjina e ilirėve

  Hapur nga oliver55, 22-01-2008 23:08
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 14,852
  21-01-2015, 13:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,450
  19-01-2015, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,137
  18-11-2014, 13:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,317
  04-11-2014, 12:34 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Thumbs up Piramidė ilire nė Bosnjė

  Hapur nga ArberXYZ, 27-10-2005 18:14
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 195
  • Lexime: 62,624
  26-10-2014, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Sarakaēanet ose karakaēanet?

  Hapur nga DYDRINAS, 29-03-2013 15:14
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,589
  23-09-2014, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 17,845
  18-08-2014, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Misteri i kulturės kelte

  Hapur nga CRO, 16-08-2014 06:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,784
  16-08-2014, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Himara

  Hapur nga shendelli, 12-05-2003 07:52
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 8,619
  10-08-2014, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Haplogrupet ballkanike ("E3b-M78", "J2b" dhe "I1b")

  Hapur nga GL_Branch, 10-05-2009 13:00
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 107
  • Lexime: 24,423
  10-11-2013, 09:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 5,818
  23-10-2013, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Zbulime interesante arkeologjike

  Hapur nga DYDRINAS, 23-10-2013 15:43
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,533
  23-10-2013, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,633
  08-10-2013, 10:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,213
  17-09-2013, 16:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,837
  09-09-2013, 01:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Gjatesia mesatare e Shqiptareve?

  Hapur nga safinator, 07-02-2012 06:14
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 133
  • Lexime: 24,551
  22-08-2013, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •