Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 466 gjithsej

Forumi: Arkeologji/antropologji

Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

» Kryetemat
 1. Post Kryetemė Kryetemė: "Thoti fliste shqip"

  Hapur nga ALBA, 09-09-2002 13:35
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 295
  • Lexime: 119,821
  26-11-2015, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Dodona pjesė e misterit tė trashėgimisė sė vjedhur

  Hapur nga Darius, 31-01-2007 21:14
  74 Faqe
  1 2 3 ... 74
  • Pėrgjigje: 1,474
  • Lexime: 324,504
  20-08-2015, 19:46 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Fshehje tė zbulimeve arkeologjike

  Hapur nga Darius, 13-02-2007 02:25
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 38,479
  05-02-2014, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Cfare Gjuhe Kendoi/Foli Homeri

  Hapur nga Darius, 21-03-2009 18:33
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 185
  • Lexime: 62,978
  02-10-2012, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 20,894
  06-09-2012, 11:48 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Elementet mistike te besimit Pellazg (II. Dodona- Trashegimia jone e pervetesuar)

  Hapur nga Baptist, 15-04-2007 10:48
  46 Faqe
  1 2 3 ... 46
  • Pėrgjigje: 902
  • Lexime: 179,359
  19-09-2011, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Sumeret - Epika E Krijimit

  Hapur nga Darius, 04-04-2009 16:11
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 94
  • Lexime: 49,257
  15-08-2011, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: A ka ndodhur ndonjėherė pėrmbytja e madhe?

  Hapur nga Darius, 17-03-2007 01:37
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 32,958
  06-06-2010, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Perėndia e humbur shqiptare, -Maat!

  Hapur nga Baptist, 01-10-2006 02:34
  17 Faqe
  1 2 3 ... 17
  • Pėrgjigje: 334
  • Lexime: 65,815
  17-11-2009, 22:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Shtrembrimi i Historise

  Hapur nga Darius, 02-12-2008 22:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 12,513
  30-06-2009, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Nė gjurmė tė gėrmave dhe shkrimit Pellazgo-Yllir

  Hapur nga Darius, 01-10-2007 16:57
  128 Faqe
  1 2 3 ... 128
  • Pėrgjigje: 2,544
  • Lexime: 437,926
  12-12-2008, 18:03 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Post Kryetemė Kryetemė: Gjurmėt e civilizimeve tė zhdukura - Fingerprints Of The Gods

  Hapur nga Darius, 04-10-2006 23:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 129
  • Lexime: 101,265
  24-04-2008, 22:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 124
  09-08-2018, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 330
  13-06-2018, 12:29 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Minjerat ne iliri

  Hapur nga Akuamarini, 22-04-2018 10:32
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 527
  01-05-2018, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 706
  18-03-2018, 07:08 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Gjetjet arkeologjike nė Kroaci

  Hapur nga fegi, 17-11-2009 15:00
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 362
  • Lexime: 74,202
  25-02-2018, 07:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,907
  21-02-2018, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Arkeologjija Sllave

  Hapur nga MariglenD, 08-04-2010 13:14
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 3,502
  14-01-2018, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kali i detit

  Hapur nga Lazo, 06-11-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 334
  06-11-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 416
  17-10-2017, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 340
  11-10-2017, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Emrat e qyteteve te Dardanise

  Hapur nga Longarus, 17-12-2008 13:28
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,944
  03-10-2017, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Monedha te vjetra

  Hapur nga ajzberg, 06-10-2008 08:02
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 345
  • Lexime: 177,416
  28-09-2017, 15:42 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Zbulohet nė Durrės fari 2300-vjeēar

  Hapur nga brooklyn2007, 09-08-2008 11:32
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 18,998
  24-09-2017, 06:06 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Arkeologjia kosovare

  Hapur nga heneu, 27-06-2009 06:59
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 76,079
  13-09-2017, 05:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 31,704
  03-08-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 9. ZBULIMET ARKEOLOGJIKE ILIRE - DARDANE ne ILIRIDA

  Hapur nga fegi, 13-09-2010 09:57
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 35,263
  18-04-2017, 13:45 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Perėnditė dhe Perėndeshat Ilire

  Hapur nga fegi II, 29-12-2016 15:39
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 9,303
  14-03-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kush janė dorianėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 25-02-2007 15:33
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 44,676
  28-12-2016, 18:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Etrusket

  Hapur nga Era1, 04-05-2005 14:35
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 23,612
  14-10-2016, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Durresi

  Hapur nga dodoni, 24-02-2003 01:54
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 9,254
  19-06-2016, 11:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 804
  17-05-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 6,896
  06-05-2016, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 894
  10-04-2016, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,412
  19-03-2016, 06:54 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Varre gjigante ne Fshtin Llopat tė Tanushės

  Hapur nga Rrjeti, 05-03-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 869
  05-03-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Qyteti I Shasit

  Hapur nga Traboini, 06-02-2013 21:31
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,570
  01-03-2016, 19:03 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Enea dhe origjina e tij

  Hapur nga dias10, 08-06-2009 09:18
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 32,790
  24-02-2016, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Trimerite e Herkulit apo te Heraklit

  Hapur nga ajzberg, 09-12-2008 13:32
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 9,208
  29-01-2016, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Źmni?

  Hapur nga cunmarashi, 26-01-2016 08:37
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,403
  27-01-2016, 13:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,083
  22-01-2016, 09:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,117
  13-01-2016, 00:11 Shko tek mesazhi i fundit
 19. DOSJE 4 - Trojanėt flitshin Shqip.

  Hapur nga isko, 27-12-2015 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,385
  03-01-2016, 23:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,307
  19-10-2015, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Atlantis nė Shqipėri

  Hapur nga SyntheticZero, 03-08-2002 12:42
  32 Faqe
  1 2 3 ... 32
  • Pėrgjigje: 636
  • Lexime: 110,885
  01-09-2015, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,173
  22-04-2015, 10:25 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Origjina e ilirėve

  Hapur nga oliver55, 22-01-2008 23:08
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 14,905
  21-01-2015, 13:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,492
  19-01-2015, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,148
  18-11-2014, 13:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,338
  04-11-2014, 12:34 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Thumbs up Piramidė ilire nė Bosnjė

  Hapur nga ArberXYZ, 27-10-2005 18:14
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 195
  • Lexime: 62,739
  26-10-2014, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Sarakaēanet ose karakaēanet?

  Hapur nga DYDRINAS, 29-03-2013 15:14
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,641
  23-09-2014, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 17,914
  18-08-2014, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Misteri i kulturės kelte

  Hapur nga CRO, 16-08-2014 06:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,792
  16-08-2014, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Himara

  Hapur nga shendelli, 12-05-2003 07:52
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 8,646
  10-08-2014, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Haplogrupet ballkanike ("E3b-M78", "J2b" dhe "I1b")

  Hapur nga GL_Branch, 10-05-2009 13:00
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 107
  • Lexime: 24,506
  10-11-2013, 09:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 5,855
  23-10-2013, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Zbulime interesante arkeologjike

  Hapur nga DYDRINAS, 23-10-2013 15:43
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,543
  23-10-2013, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,647
  08-10-2013, 10:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,230
  17-09-2013, 16:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,851
  09-09-2013, 01:23 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •